top of page

Ceramidy i Peptydy

Zaktualizowano: 8 lis 2022


Ratunek dla skóry po lecie. Ale nie tylko.


Zacznijmy może od tego czym są ceramidy, a czym peptydy, czy coś je łączy?
Na pewno łączy je fakt, że są to składniki, które naturalnie występują w naszej skórze. I z wiekiem niestety zaczyna ich w naszej skórze brakować.

Ceramidy.

Są to substancje tłuszczowe zaliczane do grupy lipidów. Jako cement międzykomórkowy w naszej skórze tworzy idealne spoiwo, które chroni naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Chronią naszą skórę także przed utratą wody i regulują przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry.
Ceramidy odgrywają niezwykle ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu bariery hydrolipidowej. Jeśli ich zabraknie możesz liczyć się z utratą elastyczności skóry, poszarzałym kolorytem, nadwrażliwością, ból i pieczenie może wywołać nawet umycie skórzy wodą.

Nie tylko nieubłagalnie biegnący czas ma wpływ na zmniejszoną ilośc ceramidów w naszej skórze. Czynniki zewnętrzne także mają na to niekorzystny wpływ, np promieniowanie UV, czyli nasze cudowne słońce.

Wysoki poziom stresu, zwłaszcza tego długotrwałego również ma niekorzystny wpływ na zawartość ceramidów w naszej skórze, tak samo jak zmiany w gospodarce hormonalnej u kobiet.

Peptydy.


Peptydy to aminokwasy, które są swojego rodzaju nośnikami substancji w naszej skórze. Pomagają substancjom aktywnym dotrzeć w głąb skóry i tam zadziałać ze zdwojona siłą. Z racji tego , że także pobudzają mięśnie do pracy, sa idealnym składnikiem zwalczającym starzenie się skóry.
Ich działanie często porównuje się do botoksu, z tym, że bez nieporządanych skutków ubocznych.

Z wiekiem ilość peptydów w naszej skórze maleje, stąd są polecane jako idealny składnik kosmetyków przeiwstarzeniowych. Idalnie sprawdza się nawet przy cerach bardzo wrażliwych.


Z racji tego, że zarówno ceramidy jak i peptydy są naturalnie występującymi składnikami w naszej skórze, sa tak bardzo pożadane w kosmetykach anti-ageing jak i tych wspomagających odbudowę płaszca hydrolipidowego.


Dzisiaj chciałabym Ci przybliżyć najnowsze sera od Chantarelle, są to główne składniki aktywne w naszym najnowszym zabiegu.


Absolute Rich Moisture: Aktywne peptydowe serum peelingujące, stymulujące i regulujące złuszczanie skóry bez ryzyka podrażnień.


Preparat jednocześnie nawilża, regeneruje barierę hydrolipidową, zapewnia potencjał wody w skórze. Wzmacnia elastyczność i sprężystość, wygładza zmarszczki i nadaje świeży blask. Biomimetyczny tripeptyd zamknięty w liposomach przyspiesza i reaktywuje naturalny proces złuszczania i odnowy komórkowej. Skutecznie usuwa martwy naskórek rozbijając wiązania między korneocytami – martwymi komórkami naskórka – zapobiega ich przyleganiu. W efekcie czego tracą one kontakt z sąsiednimi komórkami i ulegają złuszczeniu. Unikatowa nawilżająca formuła aktywna zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie, dzięki czemu skóra jest odmłodzona, wygładzona, rozświetlona i pełna blasku. Preparat do stosowania przez cały rok.


Najważniejsze składniki aktywne

✓ Perfection Peel Peptide – biomimetyczny tripeptyd, zamknięty w liposomach, przyspiesza i reaktywuje naturalny proces złuszczania i odnowy komórkowej. Intensywnie nawilża, poprawia strukturę skóry i zmniejsza głębokość zmarszczek. Skutecznie, a jednocześnie bez ryzyka podrażnień, usuwa martwy naskórek rozbijając wiązania między korneocytami – martwymi komórkami naskórka, zapobiegając ich przyleganiu. Do stosowania całorocznego.

✓ Hydrafence™ – intensywnie nawilżający kompleks z amylopektynya z ryżu (z odmiany Oryza sativa var.glutinosa) i algi koralowej (Lithothamnion calcareum). Zwiększa szczelność bariery naskórkowej i daje efekt natychmiastowego i długotrwałego nawilżenia. Stymuluje zdolność produkowania własnych ceramidów dla wzmocnienia bariery ochronnej. Wzmacnia odporność skóry, chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i przyspiesza jej regenerację po podrażnieniach. Odświeża i łagodzi skórę aż do 120 godzin.

✓ Trimoist™ KMF to biomimetyczny intensywnie nawilżający kompleks trzech składników aktywnych niezbędnych dla sprawnego działania systemu nawodnienia skóry. Daje efekt 24h – natychmiastowy i długotrwały, potwierdzony badaniami. Zawiera lipidy lamelarne wzmacniające barierę ochronną skóry, filmotwórcze polisacharydy chroniące przed utratą wody (TEWL) oraz humektanty naśladujące Naturalny Czynnik Nawilżający (NMF). Kompleks wzbogacony został również o peptyd – karnozynę o działaniu przeciwstarzeniowym przeciw skutkom glikacji białek.

Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy (1MDa) – tworzy film ochronny, zwiększa rezerwy nawilżenia, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Chroni skórę przed wysuszeniem i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Daje natychmiastowe poczucie właściwego napięcia i sprężystości skóry.

Formuła aktywna bogata jest też w cenne ekstrakty roślinne o działaniu nawilżającym, odświeżającym i łagodzącym. Są to ekstrakty z arniki górskiej, ogórka, bluszczu, malwy, lipy, czarnego bzu i parietarii lekarskiej.


Absolute Rich Moisture: Intensywnie nawilżające serum z ceramidami do skóry twarzy i pod oczy

- Odbudowuje barierę ochronną skóry, - chroni przed utratą wilgoci (TEWL), - działa antyoksydacyjnie - działa ochronnie wobec czynników zewnętrznych.

Zawiera zaawansowany kompleks ceramidów – glikosfingolipidów i glikolipidów, bogatych w naturalne antyoksydanty i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i odmładzającym. Chroni skórę przed utratą jędrności i elastyczności prowadzącą do rozszerzonych porów poprzez zwiększenie syntezy inhibitorów kolagenazy: TIMP-1 i blokowanie aktywności elastazy zaangażowanej w degradację elastyczności skóry właściwej. Kolejny cenny składnik to nawilżający kompleks bogaty w lipidy, polisacharydy i humektanty naśladujące NMF. Regeneruje barierę hydrolipidową, zapewnia potencjał wody w skórze, wygładza zmarszczki, wzmacnia elastyczność i sprężystość. Daje komfort świeżego i zdrowego wyglądu skóry, bardziej nawilżonej, elastycznej i jędrnej, z jednolitą teksturą i wyrównanym kolorytem. Funkcję nawilżania silnie wspierają także kwas hialuronowy i wybrane kompleksy roślinne.


Najważniejsze składniki aktywne

✓ Ceramosides™ HP to biomimetyczny kompleks ceramidów – glikosfingolipidów i glikolipidów o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i odmładzającym. Bogaty jest w naturalne antyoksydanty i niezbędne kwasy tłuszczowe – zawiera 77% kwasów Omega 3,6,9. Roślinne ceramidy identyczne z naturalnymi, wzmacniają ochronną warstwę skóry i odbudowują barierę lipidową. Chronią skórę przed utratą wilgoci (TEWL) i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki unikalnej budowie kompleksu wzmacnia on napięcie, elastyczność i jędrność skóry – poprzez zwiększenie syntezy TIMP-1 inhibitorów kolagenezy oraz blokowanie aktywności elastazy.


✓ Trimoist™ KMF


Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy (1MDa)


Formuła aktywna bogata jest też w cenne ekstrakty roślinne o działaniu nawilżającym, odświeżającym i łagodzącym. Są to ekstrakty z arniki górskiej, ogórka, bluszczu, malwy, lipy, czarnego bzu i parietarii lekarskiej.


Bio-chromofory Chantarelle

Bio-chromofory, pochodzenia roślinnego opracowane przez ekspertów Chantarelle to składniki preparatów światłoczułych do terapii fotodynamicznych PDT LASER lub LED, mające szczególną zdolność pochłaniania światła o określonej długości fali. Aplikowane na obszar skóry poddany terapii kumulują światło laserowe zwielokrotniając zasób energii w komórce, dzięki czemu maksymalizują:

  • wydajność przemian metabolicznych oraz

  • przyswajanie składników aktywnych zawartych w preparatach.

Bio-chromofory R 650nm / UV 420nm autorskie innowacyjne bio-chromofory, opracowane w laboratoriach Chantarelle, do zabiegów fotodynamicznych PDT LASER lub LED: R 650nm (światło czerwone) – poprawa metabolizmu tkanek, stymulacja procesów gojenia, pobudzenie fibroblastów, spłycenie zmarszczek, zwiększenie przyswajanie przez komórki substancji czynnych, zawartych w kosmetykach lub UV 420nm – regeneracja skóry podrażnionej z objawami zmian zapalnych.
26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page