top of page

Etapy pielęgnacji skóry twarzy

Zaktualizowano: 10 gru 2021

Dzisiaj chciałabym porozmawiać z Tobą o etapach codziennej pielęgnacji. I dlaczego tonik powinien znaleźć się w tym zestawieniu.


Dokładne oczyszczenie skóry to podstawa prawidłowej pielęgnacji

Najłatwiej chyba będzie jak punkt po punkcie omówię poszczególne etapy.

1. Oczyszczanie

2. Tonizowanie

3. Pielęgnacja.


1. Oczyszczanie

Prawidłowe oczyszczenie skóry to najważniejszy etap całej pielęgnacji.

Prawidłowe i dokładne oczyszczenie skóry pozwala nam zapewnić jak najlepszą kondycję oraz zwiększa skuteczność działania kolejnych etapów dbania o nią.

PIELĘGNACJA WIECZORNA

Każdego wieczoru musisz dokładnie oczyścić skórę zarówno z typowych dziennych zanieczyszczeń takich jak nadmiar sebum czy kurz, jak co istotne wszelkich warstw makijażu, w tym makijażu oczu. Oczyszczanie skóry zacznij od demakijażu oczu. Wybierz produkt który najbardziej ci odpowiada, na rynku jest obecnie całe spektrum produktów pozwalających dokładnie umyć twarz. Możesz użyć chusteczek oczyszczających, płynu micelarny micelarnego, olejku do demakijażu lub mleczka do demakijażu. Jeśli w pierwszym etapie oczyszczania stosujesz płyn do demakijażu bez użycia wody, przetrzyj skórę kilkakrotnie płatkami kosmetycznymi nasączonymi płynem. Jeśli zaś wykorzystujesz olejek myjący, najpierw dokładnie wmasuj olejek w suchą skórę twarzy oraz okolice oczu, następnie przy pomocy wilgotnych dłoni rozmasuj skórę i pozwól olejkowi zrobić swoją robotę i spłucz wodą. Jeśli olejek zawiera w sobie emulgator to bez porblemu zmyjesz go już za pierwszym razem.

Drugi etap oczyszczania nazywany jest myciem i polega na zmyciu za pomocą wody pozostałych w pierwszym etapie zanieczyszczeń, których nie udało się w pełni usunąć. Na tym etapie stosuje się żele, olejki myjące lub mleczka. Środek należy najpierw dokładnie rozprowadzić w wilgotnym dłoniach i dopiero potem delikatnie wmasować opuszkami palców w skórę twarzy. Na koniec dokładnie spłukać letnią wodą.

Na tym etapie możesz zastosować peeling,

by usunąć martwy naskórek, przygotować skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Pamiętaj nie rób tego codziennie !


2. Tonizowanie

Tonizowanie to obowiązkowy etap codziennej pielęgnacji, który pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Neutralizuje odczyn skóry który podczas oczyszczania często zaburzamy. Tonizowanie przywraca skórze równowagę, na tym etapie ni epowinno już być na skórze żadnych zanieczyszczeń.

Tonik nie ma czyścić skóry!

Toniki oraz hydrolaty, które tez często są używan en atym etapie to produkty o konsystencji wodnistej, ich istotnym celem jest silne nawilżenie skóry i z tego względu nie powinny one zawierać alkoholu ! Kosmetyki stosowane na tym etapie często zawierają surowce aktywne, które dodatkowo działają wzma