Etapy pielęgnacji skóry twarzy

Dzisiaj chciałabym porozmawiać z Tobą o etapach codziennej pielęgnacji. I dlaczego tonik powinien znaleźć się w tym zestawieniu.


Dokładne oczyszczenie skóry to podstawa prawidłowej pielęgnacji

Najłatwiej chyba będzie jak punkt po punkcie omówię poszczególne etapy.

1. Oczyszczanie

2. Tonizowanie

3. Pielęgnacja.


1. Oczyszczanie

Prawidłowe oczyszczenie skóry to najważniejszy etap całej pielęgnacji.

Prawidłowe i dokładne oczyszczenie skóry pozwala nam zapewnić jak najlepsza kondycję oraz zwiększa skuteczność działania kolejnych etapów powstawania o nią. Każdego wieczoru musisz dokładnie oczyścić skórę zarówno z typowych dzienny zanieczyszczeń takich jak nadmiar sebum czy kurz jak co istotne wszelkich was makijażu w tym makijażu oczu. Oczyszczanie skóry zacznij od demakijażu oczu. Wybierz produkt który najbardziej ci odpowiada, na rynku jest obecnie całe spektrum produktów pozwalających dokładnie umyć twarz. Możesz użyć chusteczek oczyszczających, płynu micelarny micelarnego, olejku do demakijażu lub mydła. Jeśli w pierwszym etapie oczyszczania stosujesz płyn do demakijażu bez użycia wody, przetrzyj skórę kilkakrotnie płatkami kosmetycznymi nasączonymi płynem. Jeśli zaś wykorzystujesz olejek myjący, najpierw dokładnie wmasuj olejek z suchą skórę twarzy oraz okolice oczu, następnie przy pomocy wilgotnych wacików lub mokrej ściereczki do mycia, kilkakrotnie przetrzyj skórę, łącznie z okolicami oczu i spłucz wodą.

Drugi etap oczyszczania nazywany jest myciem i polega na zmyciu za pomocą wody pozostałych w pierwszym etapie zanieczyszczeń, których nie udało się w pełni usunąć. Na tym etapie stosuje się żele, olejki myjące lub mydła. Środek należy najpierw dokładnie rozprowadzić w wilgotnym dłoniach i dopiero potem delikatnie wmasować opuszkami palców w skórę twarzy. Na koniec dokładnie spłukać letnią wodą.

Na tym etapie możesz zastosować peeling, maskę oczyszczającą, urządzenie soniczne, które pozwoli dokładniej usunąć zanieczyszczenia, oczyścić pory skóry, usunąć martwy naskórek, przygotować skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Pamiętaj nie rób tego codziennie !


2. Tonizowanie

Tonizowanie to obowiązkowy etap codziennej pielęgnacji, który pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Neutralizuje odczyn skóry który podczas oczyszczania często zaburzamy. Tonizowanie przywraca skórze równowagę, pomaga usunąć resztki zanieczyszczeń ze skóry, dlatego zaleca się na tym etapie stosować płatki kosmetyczne nasączone tonikiem lub hydrolatem. Toniki oraz hydrolaty to produkty o konsystencji wodnistej, ich istotnym celem jest silne nawilżenie skóry i z tego względu nie powinny one zawierać alkoholu. Kosmetyki stosowane na tym etapie często zawierają surowce aktywne, które dodatkowo działają wzmacniająco na skórę. Toniki znamy już od lat, a hydrolaty ? Czym są ? Hydrolaty powstają podczas procesów destylacji materiału roślinnego, pozostała w tym procesie woda destylacyjna zawiera części składowe roślin oraz niewielkie ilości olejku eterycznego. I to właśnie jest hydrolat. Można ich używać także na okolice oczu, w porównaniu z olejkami eterycznymi są wygodniejsze i bezpieczniejsze w użyciu, można je stosować bezpośrednio na skórę. Wiele z nich ma pH zbliżone do naturalnego odczynu naszej skóry. Hydrolaty możemy wybierać pod względem ich działania lub w zależności od upodobań zapachowych można jej mieszać ze sobą w celu urozmaicenia i wzmocnienia ich działania, są dobrze tolerowane przez osoby o wrażliwej skórze.


3. Pielęgnacja

Po oczyszczaniu najwyższa pora na pielęgnację. Jest to tak szeroki temat że omówię go dokładniej w osobnym poście. W zależności od rodzaju cery oraz jej potrzeb, a także pory roku i twojego trybu życia, dobór kosmetyków pielęgnacyjnych może być różny na przestrzeni całego roku. Najważniejsze w pielęgnacji jest jednak odpowiednie nawilżenie skóry.

Proces nawilżania opiera się na dwóch głównych działaniach:

* po pierwsze dostarczamy skórze humektantów, czyli substancji które wiążą i zatrzymują wilgoć w naskórku, dzięki temu skóra staje się nawodniona, bardziej elastyczna.

* po drugie uszczelniamy barierę lipidową skóry, dostarczając jej odpowiednich składników tłuszczowych, tak zwanych emolientów.


Pamiętaj że każda skóra, nawet tłusta wymaga nawilżenia. Musisz tylko dobrać odpowiedni kosmetyk. W zależności od rodzaju skóry i twojego wieku, warto także pomyśleć o odpowiednio dobranym kremie pod oczy. Skóra pod oczami jest cieńsza i wymaga więcej twojej miłości.

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie