top of page

Sposoby na porost włosów.


Metod i sposobów na pobudzenie włosów do porostu jest sporo.

Zacznę od tego najczęściej ostatnio poruszanego, czyli wcierki.


Samych wcierek na rynku jest dość sporo. Włosy rosną średnio 1 cm na miesiąc, z pomocą sposobów opisanych poniżej możesz zdecydowanie przyspieszyć ich wzrost.


Rodzaj wcierki zależy od problemu, z którym się zmagasz.


Oto przykłady ziół i składników, które pomogą w walce o zdrowszą skórę głowy i porost włosów:

* korzeń łopianu – łopian działa kompleksowo, przeciwdziała łupieżowi, zapobiega wypadaniu włosów, wzmacnia włos, sprawia, że staje się bardziej elastyczny i zapobiega jego wypadaniu,


* czarna rzepa – wykazuje działanie wzmacniające, zapobiega wypadaniu włosów


* kozieradka – zdecydowanie przyspiesza porost włosów, wzmacnia je i odbudowuje, zapobiega wypadaniu włosa i przeciwdziała łupieżowi


* amol – roztwór z amolu przygotowany w proporcji 1:2 z wodą, wcierany co kilka dni w skórę głowy działa odżywczo i bakteriobójczo, przyspiesza porost włosa


* kawa – kofeina zawarta w kawie poprawia ukrwienie skóry głowy, stymuluje wzrost włosa


* pokrzywa i skrzyp – cudownie wzmacniają włosy, można stosować także doustnie w postaci herbatki czy naparu, idealne połączenie. Jako wcierka pomaga także przy walce z łupieżem.


* mięta pieprzowa - stosowana w pielęgnacji włosów odświeża i działa przeciwłupieżowo, łagodzi stany zapalne na skórze, stymuluje porost włosów, pobudza mikrokrążenie skóry głowy, co sprawia, że większa liczba tlenu i składników odżywczych może być dostarczona do cebulek włosowych.


Jak widzisz natura obdarzyła nas całym mnóstwem dobrodziejstw, które są wykorzystywane nie tylko w kuchni, ale także naszych łazienkach.


Naprzeciw naszym potrzebom wychodzi także nauka i technologia.

Dostępny u nas zabieg na porost włosów z użyciem d’arsonvala stał się hitem ostatnich miesięcy.

Darsonwalizacja to technologia coraz szerzej wykorzystywana w Trychologii. Darsonwalizacja wykorzystuje lecznicze prądy d’arsonvala, które produkują wzbogacony tlen trójcząsteczkowy czyli ozon – który działa bakteriobójczo i grzybobójczo.

Do zabiegu darsonwalizacji na skórę głowy i włosy używamy szklanej peloty w kształcie grzebyczka. Dzięki prądom d’arsonvala pobudzana jest praca nowych cebulek. Włosy rosną szybciej, a zniszczone cebulki włosów się regenerują.

Ozon produkowany przez darsnoval również rozgrzewa, a co za tym idzie – przyśpiesza przemianę materii w skórze głowy w wyniku czego zwiększa absorpcje (przyswajalność) składników odżywczych, które możemy później stosować na skórę głowy ( ampułki przeciw wypadaniu włosów, serum na porost włosów czy rożnego rodzaju wcierki).

Takie czesanie włosów darsonvalem kilka razy w tygodniu po 5-10 minut poprawi stan naszych cebulek, zmniejszy wypadanie włosów i przyśpieszy ich porost.


Dobrze jest także raz w tygodniu wykonać peeling skóry głowy. Usunie on martwy naskórek, brud, nagromadzony łój i pozostałości kosmetyków. Pobudzi skórę głowy, poprawi jej ukrwienie i znacząco przyspieszy porost włosów.

Aby wcierki czy ampułki mogły zadziałać musisz zadbać o to, by skóra była zawsze czysta.

Pamiętaj: Wcierki wcieramy w czystą skórę głowy!

Sposobów na porost włosów jest sporo, ale najważniejsze co można o nich powiedzieć to:

Aby zadziałały trzeba je stosować.

Jakich efektów możesz się spodziewać po zastosowaniu wyżej wymienionych sposobów ?

* wzmocnienia skóry głowy

* poprawy krążenia skóry głowy

* „ baby hairs”, czyli delikatne włoski, które trudno ujarzmić, ale które są widocznym efektem Twojej pracy włożonej w pobudzenie skóry głowy.


Co jeszcze możesz zrobić by pomóc swoje skórze głowy ?

Wykonaj przy myciu włosów masaż skóry głowy, dłońmi lub specjalnym masażerem, którego możesz używać nawet podczas oglądania telewizji czy czytania książki.Poświęć temu chociaż 2 minuty dziennie, a skóra odpłaci Ci z nawiązką i niedługo będziesz cieszyć się gęsta, zdrową czupryną.


Zostaw komentarz i zapraszamy na naszą stronę na Facebook'u po więcej przydatnych infromacji.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page